מימון בנקאי לקבוצות רכישה

 חשוב לדעת לפני ההצטרפות מימון לקבוצת רכישה

רבות נכתב ונאמר על היתרונות שברכישת דירה – ההשקעה הגדולה והחשובה ביותר שאנו עושים בחיינו כחלק מקבוצות רכישה בהשוואה לקניית דירה ישירות מהקבלן, כאשר מרבית היתרונות מבוססים על שיקול כלכלי, אך לא רק. קבוצת רכישה היא כוח שמאפשר גמישות בתהליך הבניה כולו. אחד הדברים הכי חשובים כחלק מהצטרפות לקבוצת רכישה כזו או אחרת הוא כל הנושא של מימון בנקאי לקבוצות רכישה. הנה מדריך קצר שיעזור לכם לבחון האם ההצטרפות כדאית או לא.

הדבר המרכזי והחשוב ביותר הוא לנסות להבין דרך קריאת חומר מקצועי או התייעצות עם מומחה בתחום הנדל“ן לגבי ההבדלים בין לקיחת משכנתא רגילה בהשוואה למשכנתא הניתנת לקבוצת רכישה. כאשר מחפשים אחר מימון בנקאי לקבוצות רכישה, תמיד המטרה תהיה להוזיל את העלויות. ככל שנלמד יותר על הנושא, נוכל לכוון את כל תהליך המימון לטובת הקבוצה ומימוש עתידי של הפרויקט.

האם יש מימון בנקאי לקבוצות רכישה?

לפעמים, עוד לפני שהחלטנו להצטרף קבוצת רכישה כזו או אחרת, כבר יש מימון לפרויקט. במידה ואין בנק המלווה את הפרויקט על כל שלביו, עלינו לבדוק מדוע ולשאול את עצמנו ואת מנהלי הקבוצה, מה יקרה במידה והבנק לא יאשר את הפרויקט.

אחוזי מימון
לפני שמחליטים על מימון בנקאי לקבוצות רכישה, עלינו לברר את אחוזי המימון המאושרים על ידי הבנק, זאת בכדי שנוכל לדעת כמה הון עצמי עלינו לגייס.

לפני שבכלל נוכל לממש את ההצטרפות לקבוצת הרכישה, נצטרך לפנות לבנק בשאלה האם אנחנו בכלל עומדים בכל הקריטריונים לקבלת ההלוואה למימוש הפרויקט והאם קיימות עלויות נלוות לפרויקט עצמו שהן מחוץ למימון הבנקאי.

סוגי מימון בנקאי לקבוצות רכישה

דבר נוסף שחשוב לדעת בתהליך הצטרפות לקבוצת רכישה מכל סוג שהוא, הוא שעלינו להצטרף לכל מה שקשור למימון, גם אם יש לנו את הסכום הדרוש למימוש הפרויקט, זאת משום שהמימון הוא החלק החשוב והעיקרי בהוצאת הפרויקט לפועל. כל חבר קבוצה יהיה מחוייב לפתוח תיק משכנתא, זאת בכדי שהגורם המממן, במקרה שלנו הבנק יוכל להעביר את הכסף בהתאם לדרישותיה של הנהלת הקבוצה. אי הזרמה של הכסף הנקבע יגרום לעצירה של הפרויקט ועיכובו.

מימון בנקאי לקבוצות רכישה – איך מאשרים את הפרויקט?

1. הצגת הפרויקט לגורם המממן של כל אחד מחברי הקבוצה, לפי גובה ההלוואה אותה הוא לוקח, זאת בהתאם לחלק של כל חבר בקבוצת הרכישה.
2. אישור ספציפי של כל חבר קבוצה.
3. הגשת דו“ח שמאות מקצועי בו מפורטות כל עלויות הפרויקט מרגע מימוש הפרויקט ועד לסיום בנייתו.

מימון בנקאי לקבוצות רכישה

לקבלת מידע נוסף לגבי מימון בנקאי לקבוצות רכישה, השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם עם מידע מפורט ומענה לכל השאלות.

 

השארת תגובה